Zaproszenie na spotkanie do biblioteki

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z Marią Król-Fijewską, mieszkanką Teresina, znaną terapeutką i psycholożką, która wkroczyła na literacką scenę jako autorka powieści historyczno-obyczajowej. Opowieść, którą przedstawia, to osobisty manifest wiary w dobro, które rodzi się z bliskości. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie, Al. XX-lecia 32.

„Pan Henryk – Mężczyzna z Warszawy” to głęboko poruszająca historia starszego mężczyzny, który musiał zmierzyć się z tragicznymi wydarzeniami. Po stracie córki i żony, w roku 1987, życie pana Henryka zdaje się utknąć w martwym punkcie. Ale czy istnieje nadzieja na zmianę?

Autorka stawia fundamentalne pytanie o możliwość odnalezienia szczęścia po doświadczeniu traumy, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i historycznej. Czy świat może być lepszy po II wojnie światowej? Czy w metaforycznym „Domu Spokojnej Starości” istnieje wolność? Czy miłość może przetrwać wśród starszych, którzy stracili w życiu wiele?

W swojej wielowymiarowej powieści, Maria Król-Fijewska poddaje w wątpliwość polską niemoc, ukazując siłę międzyludzkich relacji. Nie idealizuje swoich bohaterów, ale pokazuje, jak ważne jest odnalezienie nadziei nawet w najtrudniejszych chwilach.

„Pan Henryk – mężczyzna z Warszawy” to opowieść o duszy, która się nie starzeje, o miłości, godności i sile życia. To książka, która odnajdzie się w sercach czytelników, oferując odnowę wiary w dobro ludzkie.

O książce:

Pan Henryk Dąbrowski, 71-letni wdowiec mieszkający w Domu Spokojnej Starości, w roku 1987 musi zmierzyć się z tragicznymi wspomnieniami. Jednak nieoczekiwanie, uniesiony honorem i poruszony spotkaniem z kobietą, składa przedziwną przysięgę, która zmieni życie nie tylko jego, ale także mieszkańców Domu.

Maria Król-Fijewska, znana również jako Majka Fijewska, jest psycholożką i psychoterapeutką, autorką wielu książek i artykułów psychologicznych. Współprowadzi Ośrodek Intra. Mieszka z mężem Piotrem pod Warszawą, ma cztery córki. Fascynuje ją zjawisko wewnętrznej przemiany człowieka.

„Przez całe moje zawodowe życie staram się pomagać ludziom w znajdowaniu nadziei nawet wtedy, kiedy wydaje się to bardzo trudne. Ta książka to próba odpowiedzi na pytanie, gdzie jej szukać. To mój manifest wiary w dobro, które rodzi się z bliskości”. 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie.

 

Wielkość czcionki
Kontrast