EDUKACYJNY PLAC ZABAW W GRANICACH-OSIEDLU

Na terenie Placu Zabaw przy ul. Południowej w Granicach-Osiedlu wykonany został projekt edukacyjny, związany z wiedzą o zwierzętach, a także znajomością tematyki podróżniczej i leśnej. Inicjatorem przedsięwzięcia był sołtys Paweł Wróblewski.

Podstawowy cel projektu to nie tylko modernizacja placu zabaw, ale przede wszystkim nadanie mu nowej funkcji edukacyjnej, aby urozmaicić możliwość spędzania wolnego czasu przez najmłodszych mieszkańców sołectwa. Nie od dziś wiadomo, że dzieci oprócz ruchu i wyładowania nadmiaru energii, potrzebują stymulacji wszystkich zmysłów, rozwoju kreatywności, logicznego myślenia i wielu innych umiejętności. Temu ma służyć projekt edukacyjny na Placu zabaw w Granicach-Osiedlu. Pomysłodawcy chcieli przede wszystkim, aby zaproponowana dzieciom zabawa, była wielowymiarowa – zachęcała do eksperymentowania, inspirowała i angażowała.

– Możemy zapoznać się tu z wieloma ciekawymi informacjami, zamieszczonymi na tablicach edukacyjnych, a także podziwiać nasze gminne zakątki. Poza tym zainstalowaliśmy budki oraz karmniki dla ptaków, a także hotele dla owadów – informuje sołtys Wróblewski.

Edukacyjny Plac Zabaw w Granicach-Osiedlu na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek gminy Teresin jako miejsca dbającego o wielostronny rozwój dzieci i zapewniającego oryginalne sposoby spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce ogólnodostępne, z którego korzystać mogą wszyscy mali mieszkańcy naszej gminy i nie tylko.

– Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej, niech śmiało odwiedzają Plac Zabaw na terenie sołectwa Granice-Osiedle. Wspólnie pomóżmy dzieciom stać się małymi odkrywcami. Jednocześnie dziękuję za pomoc i wsparcie: Gminie Teresin, Gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Teresinie, Lasom Państwowym, Krzysztofowi Misiakowi oraz mojemu tacie Waldemarowi, za nieocenioną pomoc podczas realizacji tego projektu – dodaje Paweł Wróblewski.

Redakcja, fot. Sołectwo Granice-Osiedle

 

Wielkość czcionki
Kontrast