VII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE DZIECI W NIEPOKALANOWIE POD OPIEKUŃCZYMI SKRZYDŁAMI MARYI I ŚW. JANA PAWŁA II

Już po raz siódmy w Niepokalanowie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Tegoroczne wydarzenie, zorganizowano 9 września 2023 roku, a towarzyszyło mu hasło: „Święty Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”.

 

Do grodu Niepokalanej przybyły setki najmłodszych wyznawców Maryi z całej Polski. Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzać Niepokalanów, wspólnie się pomodlić i zintegrować. Nie zabrakło różnorodnych gier i konkursów.

Tradycyjnie spotkanie zainagurowała uroczysta Msza św. w niepokalanowskiej bazylice, której przewodniczył ks. biskup Wiesław Osial. Bezpośrednio po niej uczestnicy spotkania zebrali się wokół bazyliki, by wziąć udział w wielu atrakcjach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ci, którzy zapragnęli dowiedzieć się, czym jest Rycerstwo Niepokalanej, wkraczali na „Szlak rycerski”. Uśmiechnięci wolontariusze opowiadali o tym, co znaczy na co dzień być rycerzem Niepokalanej. Następnie wręczali Cudowny Medalik i wspólnie modlili się z dziećmi, które pasowano na prawdziwych rycerzy i giermków Matki Bożej. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach odbywały się warsztaty, w tym z wykonywania różańców, tworzenia ceramiki, komiksów czy kącik kulinarny. Dzieciom towarzyszyli liczni wolontariusze, którzy udzielali wskazówek. W programie znalazło się także spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Nawrocką. Uczestnicy spotkania mogli wyśpiewać chwałę Bogu podczas koncertu zespołu „Winnica” z Białegostoku, który angażował wszystkich pod sceną do wspólnego śpiewu i tańca.

Dzieci miały też niepowtarzalną okazję spotkania z redakcją miesięcznika „Mały Rycerzyk Niepokalanej” i przyjrzeć się pracy redaktorów i kupić najnowszy egzemplarz czasopisma. Jak co roku była również możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian M. Kolbe. Każdy mały uczestnik otrzymał kolejną figurkę do kolekcji, tym razem figurkę św. Jana Pawła II.

 

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast